Харчування при розладі харчової поведінки

Розлади харчової поведінки (РХП) – ряд психологічних захворювань, пов'язаних з порушеннями процесу вживання їжі. Найбільш поширені з них це розлади, пов'язані зі страхом збільшення маси тіла й бажанням схуднути – анорексія, нервова булімія, переїдання. Здійснити набір ваги після РХП доволі складно, для цього потрібна комплексна робота дієтологів та психологів й бажання самого пацієнта видужати. Розроблений режим харчування базується на індивідуальних показниках окремого пацієнта (обстеженнях та поставленому діагнозі, показниках метаболізму та гормонального фону, харчових звичках та способі життя). Тільки врахувавши все це, дієтолог здатен розробити дієвий режим харчування.

Як відновити організм після анорексії

Анорексія (анорексія нервоза) – це психічний розлад, що характеризується зниженням ваги через надмірне обмеження в їжі, страхом набору ваги та спотвореним сприйняттям власного тіла. Це захворювання може призвести до серйозного виснаження, порушень у роботі різних органів, включаючи шлунково-кишковий тракт, і має багато інших негативних наслідків для здоров'я. Лікування анорексії включає не тільки дієтотерапію, а й психологічну підтримку та, за потреби, медикаментозну терапію. Дієта для людей, які одужують від анорексії, має бути ретельно спланована фахівцем для відновлення нормального харчування та запобігання переїданню, для відновлення дефіцитів поживних речовин, а також стабілізацію та компенсацію стану. Важливою частиною лікування є також робота з психологом або психотерапевтом, щоб допомогти пацієнту визнати наявність захворювання та його наслідки. 

Симптоми анорексії включають 

  • нав'язливу турботу про вагу, калорії, образ тіла, 
  •  надмірні фізичні вправи. 

Процес визнання анорексії може бути довгим, однак усвідомлення проблеми є ключовим для успішності лікування.

Як замовити консультацію у дієтолога

Щоб записатися на прийом до дієтолога у дієтологічну клініку лікаря Безуглої, потрібно здати аналізи в будь-якій зручній лабораторії (результати дійсні протягом 1-3 місяців) та записатися за телефоном або на офіційному сайті. На основі наявних аналізів та після отримання офіційних медичних висновків фахівець розробить клієнту індивідуальний медичний план харчування для відновлення ваги, який допоможе організму, виснаженому хворобою. Детальні умови процедури запису та спсок доступних послуг і прайс ви зможете переглянути на сайті.

Декабрь 22, 2023 – 14:55

Україна вже запустила потяг до перемоги

Визит к эндокринологу - забота о здоровье

Художники з особливостями розвитку

ГДЗ онлайн - зручний шлях до готових рішень